Gençtürk “En Ucuz Krediyi Biz Veriyoruz”

S.S Merkez Bornova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2011 olağan genel kurulu yapıldı.

Toplantıya Merkez Birliği Genel BAŞKAN VEKİLİ  ve İzmir Birliği Başkanı Salahaddin Hünü ile birlikte Birlik Koordinatörü Sebahattin İspir, Bornova Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Başkanı Kemal Yaman, İzmir Servis Araçları Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Basri Bostancı, İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu,Halk Bankası Altındağ Şube Müdürü Ali Gital, ve kooperatif ortakları katıldı.

Divan Başkanlığını Ahmet Derenin yaptığı toplantıda başkan Reşat Gençtürk, 2012 yılında dünyayı etkileyen global krizden ülkemizin etkilenmemesi için daha çok tedbirli olmamız gerekiyor. Esnafımızın borçlanırken daha dikkatli olması gerektiğini finans kaynaklarını yerinde kullanmaya özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak kredi kullanımı için kaynak yok ise kredinin alınmamasını söyledi.

Gençtürk ayrıca kredi kefalet kooperatiflerinin 2012 de plasman sıkıntısı çektiğini ortaklarımıza istediğimiz miktarda kredi verilemediğini kredi kefalet kooperatif kredilerinin Türkiye de en ucuz kredi olduğunu dolayısı ile fazla talep olduğunu plasman sıkıntısından ihtiyaçlarının karşılanmadığını söyledi.