2015 Yılı Olağan Genel Kurulu

         19 Ocak 2016 Salı günü, saat 10:00’da Çamdibi semtinde bulunan Atatürk Parkı’ndaki Havuzbaşı Düğün Salonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcileri; Sayın Ömer YILMAZ ile Sayın Aylin SİVRİ’nin gözetiminde, Bornova Belediye Başkanı Sayın Olgun ATİLLA, İzmir ESKKK Genel Koordinatörü Selahattin İSPİR, İl Ticaret Müdürü Sayın Cevat AKGÖNÜLLÜ, Halkbank Altındağ Şube Müdürü Sayın Ufuk HEPKÜÇÜK, Halkbank Eşrefpaşa Şube Müdürü Sayın Erol BİNGÜL, Bornova SGK Müdürü Sayın Tuğrul ÇINAR, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Sayın Faruk ALTINKILIÇ, Emlakçılar Odası Başkanı Sayın Mesut GÜLEROĞLU, Eski İzmir ESKKK Başkanı Sayın Erdoğan NAZCAN, Gültepe Şöförler Odası Başkanı Sayın Mesut BALKAN, Makedonya Göçmenler Derneği Başkanı Sayın Şaban YAPRAK, Ticaret Odası Meclis Üyesi Sayın Coşkun BEŞOK, Ticaret Odası Meclis Üyesi Sayın Osman ÖZKEBABÇI,  Hukuk Müşaviri Sayın Metin ALTMIŞKARA‘nın misafirlikleriyle ve ortaklarımızın katılımıyla gerçekleşen 2015 Yılı Olağan Genel Kurulunda ortaklarımıza ;

IMG_3600

IMG_3616

  • 2015 Yılı Yönetim kurulu raporu,
  • 2015 Yılı Denetim kurulu raporu,
  • 2015 Yılı Bilançosu,
  • 2015 Yılı Gelir-Gider tablosu,
  • 2016 Yılı Tahmini Gelir-Gider Bütçesi,

Okundu ve ayrıca üst birlik için 4 yıllığına aşağıda isimleri yazılı temsilciler seçildi;

  • Reşat GENÇTÜRK (Asil)
  • Mesut GÜLEROĞLU (Asil)
  • Hüseyin ARASOVALI (Yedek)
  • Murat ERDOĞAN (Yedek)

Toplantıda Başkanımız Reşat GENÇTÜRK‘e ait konuşma şu şekildedir;

IMG_3599Değerli konuklar, değerli kooperatifimizin ortakları, kooperatifimizin 2015 yılı olağan genel kurulunu yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız.

Kooperatifimiz yeni kurulmuş olmasına rağmen 4 yıl gibi kısa bir sürede beklentimizi aşarak çok iyi bir yere gelmiştir. Kooperatifimizin iyi bir yere gelmesinde başta Merkez Birliğimiz ve Bölge Birliğimizin çok değerli Başkanları ve siz ortaklarımızın büyük katkıları vardır.

Bildiniz gibi kooperatifimizin kredi limiti 100.000,00 (yüz bin) ₺’dir. 2015 Yılında 10.000.000,00 (on milyon) ₺ kredi dağıtmış durumdayız. Faizlerimiz 1 yıllık kredi için %4, 1 yıl ile 5 yıl arası faiz oranı ise %5’dir. Hazine destekli kredi olduğu için faizin %50’si hazine tarafından Halk Bankası’na ödenmektedir. Yani %5 faiz hazine tarafından bizim için ödenmektedir.

Şu an Türkiye’de kullanılan kredilerin en ucuzu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri tarafından verilen kredileridir.

2016 yılında verilecek krediler aynı şartlarda olacaktır. Yine Hükümetimiz Esnaf ve Sanatkârlara 30.000,00 (otuz bin) ₺ limitli sıfır faizli kredi verilmesine karar almış bununla ilgili uygulama başlamıştır. Outz bin sıfır faizli kredi için kooperatife 250,00 ₺ Halkbank’a 250,00 ₺ masraf, %1 Bloke kesilerek verilecektir. Kosgeb’ten teşvikli kredi kullananlar bu imkândan faydalanamayacaktır.

         2016 yılının ülkemize esnaf ve sanatkarımıza hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle Kongreye katılan herkese saygı ve sevgilerimizi sunarız.