Başkan Gençtürk, “Başarılıyız”

S.S. Merkez Bornova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Reşat GENÇTÜRK Haber İzmir ‘e yaptığı açıklama şu şekildedir;

Esnafımızın can simidiyiz. Esnafımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda kurduğumuz kooperatifimizde çok başarılı sonuçlar elde ettik. Esnafımızın öncelikle güvenini kazandık. Esnafımızın yaşadığı finans zorluklarında çözüm ortağı olduk. Destek verdik. Türkiye genelinde yaşanan ekonomik şartlarda herkes gibi esnafımız da etkilendi.

2015 Yılında kredilerin geri ödenmesinde zaman zaman problemler yaşanıyor, bu durum kooperatifimizin mali yapısını da etkilemektedir. Değerli ortaklarımızdan ricamız kredi taksitlerini temerrüte düşmeden zamanında ödemesidir. Bu konuda kooperatifimizce her türlü kolaylık ve destek sağlanmaktadır. Kooperatifimizin amacı protesto ettirmek değil, gerçekten ihtiyacı olan ve ödemelerini zamanında yapan veya yapmak için gayret gösteren ve bizlere yardımcı olan ortaklarımızın kredi taleplerini karşılanarak mağduriyetlerinin önlenmesidir.

En uygun vadeli ve oranlı kredinin esnaf ve sanatkarlara veriliyor, bilindiği gibi Merkez Birliğimizin girişimleri ve hükümetimizin de olumlu yaklaşım ve katkıları sonucunda kredi faiz oranları %5 olarak uygulanmaktadır. Kredi taksit süreleri de 5 yıldır. Ayrıca kredi kullandırımlarında yapılan kesintiler asgari seviyeye indirilerek ortakların eline daha fazla para geçmesi sağlanmıştır.