Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Yaptırmak Mecburi Mi?

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Yaptırmak Mecburi Mi?
Bu durum aslında bankalar tarafından mecburi şeklinde gösterilmektedir. Hatta yaptırmadığınız da kredi bile alamazsınız. Çok ısrara eder istemediğinizi dile getirirseniz kredi notunuz eğer çok iyiyse yaşınızda çok yaşlı değilse yaptırmama durumunuz olabilir. Ama bunların dışında yaşı ilerlemiş kişilerde özellikle bankalar kesinlikle hayat sigortası yaptırmaktadırlar. Yaptırmazsanız ileride yaşanacak olumsuz durumlara karşı garanti altına alamamış olursunuz kredilerinizi.

 

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Kredi aldığınız zaman hayat sigortası yapmanız dediğimiz gibi mecburi değildir ama bankaların uygulamaları ile mecburi bir hale gelmiştir. Bankalardan kredi alabilmek için mecbur kabul ediyorsunuz sizde aksi halde kredi almanız mümkün değil. Hayat sigortalarını yaptıran bankaların amacı verdikleri paraları garanti altına almak ve bu yoldan da gelir elde etmek çünkü sigorta şirketleri ile de yapılan bir çok anlaşma bulunmaktadır. Hayat sigortası sadece konut kredilerinde zorunlu değildir. Konut kredisinde de sadece DASK zorunlu tutulmuştur.

 

Sigorta_KrediHayat_B1

 

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Nasıl Hesaplanır?
Kredi aldığınız zaman aldığınız bu kredi üzerinden ne kadar kredi aldıysanız ona göre sigorta hesaplanmaktadırEğer sigorta yaptırmazsanız ve allah korusun başınıza bir şey gelirse almış olduğunuz kredi miras yolu ile mirasçılarınıza kalacaktır.

 

Ölen Kişinin Kredi Borcunu Kim Öder?

Öncelikle hayat sigortası nedir? Ne gibi avantajları olur? Bunları çok iyi bildiğinizde bu sorunun cevabını da sizler zaten göreceksiniz.  Bankalar zaten bu konuda sizi kredi kullanırken uyarmaktadır. Hatta bankaların  çoğu hayat sigortası olmadan kredi vermemektedir. Bu yüzden hayat sigortası yapmanız zorunlu hale gelebilir. Bu aslında para ödediğiniz için size cazip gelmeyebilir ama ölümlü dünya hayat şartlarını düşündüğümüzde ileriye dönük olarak size olmasa da ailenize yük bırakmanızı aldığınız kredinin geri ödeme yükümlülüğünü onlara yıkmanızı önleyecektir. Bu yüzden kesinlikle hayat sigortası yapmalısınız. Bankalardan alacağınız kredi türü ne olursa olsun isterse konut isterse tüketici kredisi yada konut kredisi olsun sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

KAYNAK : KREDİ HESABI . COM